آخرين منجي

http://dc431.4shared.com/img/MuZ3phPJ/s7/0.6186997598160114/J__02_.gif

 

 


نوشته شده در پنج شنبه بیست و نهم تیر 1391 ساعت 14:30 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نجوا

کلافه میشوم

وقتی

افکار و احساسم

چون کلافی سر در گم

راه خویش را نمی یابند

 

http://photo.goodreads.com/groups/1246648557p3/21083.jpg


نوشته شده در چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1391 ساعت 17:50 توسط patron | یک نظر
طبقه بندی: نجوا

تک تک خاطراتت را

ریسه میکنم

به دور چرخ دنده زندگیم !

نمیچرخد روزگارم بی یاد تو...

 

http://www.dosomethingpretty.net/wordpress/wp-content/uploads/2008/02/necklace-clock.jpg


نوشته شده در چهارشنبه بیست و هشتم تیر 1391 ساعت 17:28 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نجوا

 

ناگهان آیینه حیران شد، گمان کردم تویی
ماه پشت ابر پنهان شد، گمان کردم تویی

ردپایی تازه از پشت صنوبرها گذشت ...
چشم آهوها هراسان شد، گمان کردم تویی

ای نسیم بی‌قرار روزهای عاشقی
هر کجا زلفی پریشان شد، گمان کردم تویی

سایه زلف کسی چون ابر بر دوزخ گذشت
آتشی دیگر گلستان شد، گمان کردم تویی

باد پیراهن کشید از دست گل‌ها ناگهان
عطر نیلوفر فراوان شد، گمان کردم تویی

چون گلی در باغ، پیراهن دریدم در غمت
غنچه‌ای سر در گریبان شد، گمان کردم تویی

کشته‌ای در پای خود دیدی یقین کردی منم
سایه‌ای بر خاک مهمان شد، گمان کردم تویی

 

فاضل نظری


نوشته شده در سه شنبه بیست و هفتم تیر 1391 ساعت 20:52 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نجوا

متخصصان کشورمان با بهره گیری از طرح های موجود و اجرای محاسباتی که با استفاده از اَبَررایانه، ماه ها به طول می انجامد، اقدام به بهسازی طرح کلاهک موشک های کشورمان کرده اند که قدرت و تاثیر موشک های ایرانی را با افزایشی چشمگیر مواجه می کند.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، موشک های نظامی ساخته شده اند تا مواد منفجره را به محل هدف برسانند و پس از اصابت، با انفجار حاصله آن را از بین ببرند. این محموله در بخشی از موشک که اصطلاحاً به آن سر جنگی(کلاهک جنگیWarhead-) گفته می شود قرار می گیرد.در موشک های بالستیک قدیمی و برخی از موشک های بالستیک فعلی، سر جنگی ثابت است یعنی موشک در مرحله نهایی حرکت، به همراه کل بدنه خود به سمت زمین می آید. در حالی که در موشک های جدید، سرجنگی جدا شونده است بدین معنی که بخش مربوط به محموله انفجاری پس از مرحله اوجگیری از موشک جدا شده و به سمت زمین حرکت می کند.خانواده موشک های بالستیک ایرانی که بیشترین تعداد آنها را نمونه های گوناگون شهاب تشکیل می دهند از انواع این سرجنگی ها بهره مند هستند که هر یک مربوط به عملیات خاصی است. از اینرو در این گزارش بیشتر به بررسی کلاهک های جنگی موشک های بالستیک از نسل شهاب می پردازیم.این کلاهک ها صرف نظر از ثابت یا جدا شونده بودن، دستکم از سه منظر قابل بررسی و مقایسه هستند: وجود قابلیت هدایت، خصوصیات شکلی و نوع محموله جنگی.در صورت جدا شونده نبودن، وجود قابلیت هدایت و تصحیح مسیر برای کلاهک بستگی به خود موشک دارد. عمده موشک های بالستیک با استفاده از سامانه کنترل بردار رانش راهبری(کنترل) می شوند بنابراین پس از اتمام سوخت و خاموش شدن پیشران، قابل هدایت و راهبری نیستند.سرجنگی های جدا شونده نیز معمولاً ‌فاقد هدایت هستند و از اینرو به صورت ذاتاً‌ پایدار طراحی می شوند تا پس از ورود مجدد به جو و ایجاد نیروهای آیرودینامیکی بر اثر حرکت روی بدنه به سمت زمین جهت گرفته و به مختصات انتهایی مسیر حرکت خود برسند. برخی از کشورها نظیر هند برای ساخت کلاهک هایی که در قوس نزولی مسیر پرواز قابل  هدایت باشند تلاش کرده اند.از آنچه در ظاهر پیداست، می توان نتیجه گرفت سرجنگی های موشک های بالستیک ایرانی از نسل شهاب و نمونه های توسعه یافته از روی آن از نوع هدایت شونده با سطح آیرودینامیکی نیستند و در صورتی که از موتورهای راکتی کوچک واکنشی به عنوان راه حل معمول در پرتابه های خارج از جو(یا سایر راه های ممکن)  در آنها استفاده نشده باشد این کلاهک ها پس از خاموش شدن پیشران موشک و طبعاً پس از جدایی از بدنه موشک قابل تصحیح مسیر نیستند.تنها موشک بالستیک کوتاه برد فاتح-110 با توجه به بهره مندی از بالک های کنترلی روی سرجنگی، تا انتهای مسیر قابل هدایت و راهبری است. برخی از نمونه های فاتح به نظر می رسد دارای سرجنگی جدا شوند باشند هر چند که برای موشکی در این رده، چنین چیزی مرسوم نیست.موشک کوتاه برد فاتح-110ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه بیستم تیر 1391 ساعت 14:46 توسط patron | 649 نظر
طبقه بندی: نظامی

آخرین وضعیت سوریه ازنگاه اسد / تنها در یک صورت کناره گیری می کنم

رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی آلمانی با بیان اینکه، ملت باید درباره آینده کشورشان و اینکه من باید بمانم یا بروم تصمیم بگیرند بیشترین قربانیان درگیریها در سوریه را حامیان نظام دانست و تصریح کرد آمریکا از تروریستها در سوریه حمایت سیاسی می کند.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نشریه "ولت اشپیگل"، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با شبکه تلویزیونی آ ار دی آلمان در پاسخ به این پرسش که آیا شما آماده هستید کناره گیری کنید در صورتی که این اقدام شما صلح و پایان خونریزی در کشورتان را به همراه آورد؟ اظهار داشت : یک رئیس جمهور نباید در زمان چالشهای ملی کشورش فرار کند و ما در حال حاضر در برابر یک چالش ملی در کشورمان قرار داریم. رئیس جمهور نمی تواند در چنین شرایطی به سادگی خود را کنار بکشد. از طرف دیگر ما تنها در صورتی می توانیم در یک سمت باقی بمانیم که از حمایت عمومی نسبت به خود مطمئن باشیم. پاسخ این سوال شما باید از طرف عموم و نه توسط رئیس جمهوری داده شود. اینکه من باید بروم یا نه مسئله ای است که ملت سوریه باید درباره آن تصمیم گیری کنند.

اسد در ادامه گفت : اگر من از حمایت عموم مردم برخوردار نبودم چگونه می توانستم در سمت خود باقی بمانم. آمریکا، غرب، و بسیاری از قدرتهای منطقه ای علیه من هستند اگر ملت سوریه هم علیه من بودند من چگونه می توانستم در جایگاه خود باقی بمانم؟ پس من باید بگویم که هنوز مانند قبل از حمایت اکثریت مردمی برخوردارم، اما اینکه چند درصد حامی من هستند آماری در این باره در اختیار ندارم. اما من برای اینکه در چنین شرایطی در جایگاه خود باقی بمانم به حمایت عموم نیاز دارم.ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه بیستم تیر 1391 ساعت 14:39 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: up date

 

http://akharin.ir/tak-pic/upload_1/akharin.ir_train%20(1).jpg

 

و عمر شیشه عطر است، پس نمی ماند
پرنده تا به ابد در قفس نمی ماند

مگو که خاطرت از حرف من مکدر شد
که روی آینه جای نفس نمی ماند

طلای اصل و بدل آنچنان یکی شده اند
که عشق جز به هوای هوس نمی ماند

مرا چه دوست چه دشمن ز دست او برهان
که این طبیب به فریادرس نمی ماند

من و تو در سفر عشق دیر فهمیدیم
قطار منتظر هیچ کس نمی ماند


نوشته شده در سه شنبه بیستم تیر 1391 ساعت 14:13 توسط patron | 2 نظر
طبقه بندی: نجوا

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin

Powered by WebGozar