آخرين منجي

نه لب گشایدم از گل ، نه دل کشد به نبید
 چه بی نشاط بهاری که بی رخ تو رسید
 نشان داغ دل ماست لاله ای که شکفت
 به سوگواری زلف تو این بنفشه دمید
 بیا که خک رهت لاله زار خواهد شد
 ز بس که خون دل از چشم انتظار چکید
به یاد زلف نگونسار شاهدان چمن
 ببین در اینه ی جویبار گریه ی بید
به دور ما که همه خون دل به ساغر هاست
 ز چشم ساقی غمگین که بوسه خواهد چید ؟
 چه جای من ؟ که درین روزگار بی فریاد
 ز دست جور تو ناهید بر فلک نالید
 ازین چراغ توام چشم روشنایی نیست
که کس ز آتش بیداد غیر دود ندید
 گذشت عمر و به دل عشوه می خریم هنوز
 که هست در پی شام سیاه صبح سپید
کراست سایه درین فتنه ها امید امان ؟
 شد آن زمان که دلی بود در امان امید
 صفای اینه ی خواجه بین کزین دم سرد
 نشد مکدر و بر آه عاشقان بخشید

http://s2.picofile.com/file/7354552040/64991628158036123492.jpg

لينك دانلود مستقيم


نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم فروردین 1391 ساعت 21:15 توسط patron | 4 نظر
طبقه بندی: نواها

 

http://s1.picofile.com/file/7355452254/4.jpg

 

موج عشق تو اگر شعله به دل ها بکشد
رود را از جگر کوه به دریا بکشد

 

گیسوان تو شبیه است به شب؛ اما نه،
شب که اینقدر نباید به درازا بکشد!

 

خودشناسی قدم اول عاشق شدن است
وای بر یوسف اگر ناز زلیخا بکشد

عقل یکدل شده با عشق، فقط می‌ترسم
هم به حاشا بکشد، هم به تماشا بکشد

 

زخمی کینه من! این تو و این سینه‌ من
من خودم خواسته ام کار به اینجا بکشد

 

یکی از ما دو نفر کشته به دست دگری است
وای اگر کار من و عشق به فردا بکشد

 

. فاضل نظری .


نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم فروردین 1391 ساعت 11:36 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نجوا

http://www.sahebdel.ir/blog/wp-content/uploads/2009/03/baroon3.jpg

 

دلم گرفته اى دوست هواى گریه با من

گر از قفس گریزم کجا روم ، کجا من !

کجا روم که راهى به گلشنى ندارم

که دیده بر گشودم به کنج تنگنا من

نه بسته ام به کس دل ،

نه بسته کس به من دل

چو تخته پاره بر موج رها،رها،رها من

ز من هر آنکه او دور

چو دل به سینه نزدیک

به من هر آنکه نزدیک

از او جدا ، جدا من

نه چشم دل به سویى

 نه باده درسبویى

که تر کنم گلویى به یاد آشنا من

ز بودنم چه افزود ! نبودم چه کاهد !

که گوید به پاسخ که زنده ام چرا من

ستاره ها نهفتم در آسمان ابرى

دلم گرفته اى دوست هواى گریه با من

 


نوشته شده در دوشنبه بیست و هشتم فروردین 1391 ساعت 11:11 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نجوا

گاهی مجبوری با همه کنار بیایی تا با خودت کنار آمده  باشی.

چه لذت بخش و بزرگتر میشود سیاره کوچکم وقتی همه را یک جا می بوسم و می گذارم کنار !

تا زندگی  دوباره آغاز کنم...

 

http://noshkhar.ir/wp-content/uploads/%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D9%87.jpg


نوشته شده در یکشنبه بیست و هفتم فروردین 1391 ساعت 4:28 توسط patron | 718 نظر
طبقه بندی: نجوا

غدیر؛ زیرسطحی چابک نداجا + عکس

غدیر برای آبهای خلیج فارس و دریای عمان طراحی شده است و داری قابلیت بالا در غوص و صعود و مانور است؛ تنها در مدت 30 ثانیه از اسکله جدا شده و از این نظر توانایی بالایی در ورود به حالت عملیاتی دارد.

متخصصان نیروی دریایی ارتش و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با توجه به حریم دریایی کشورمان در شمال و جنوب توانایی طراحی و ساخت انواع شناورهای نظامی و غیرنظامی را متناسب با محیط و شرایط دریا (عمق دریایی و عوارض دریایی) کسب کرده اند.
قدرت ناشی از توان صنعت دریایی جمهوری اسلامی به عنوان یک بازوی بازدارنده دفاعی مؤثر توانسته است هر گونه تحرک و اقدام احتمالی نیروهای بیگانه در حریم خلیج فارس و دریای خزر را خنثی سازد و در نتیجه حوزه ای امن و مطمئن برای رشد، توسعه و اعتلای ایران اسلامی را فراهم ساخته است.
نقش تعیین کننده زیردریایی ها در نبردهای دریایی گذشته و قابلیت های بالای آن در مخفی ماندن از دید دشمن، آن را تبدیل به یک سلاح استراتژیک نموده است که حتی در اختیار داشتن تعداد اندکی از آن می تواند در زمان صلح، نقش بازدارندگی مؤثر و در زمان جنگ، برتری های رزمی مؤثری به دنبال داشته باشند.
امروزه فقط پنج کشور در دنیا فناوری ساخت زیردریایی های اتمی را در دست دارند ولی کشورهای بیشتری توان تولید زیردریایی های متعارف(غیر اتمی) را دارند. از مزیت های عمده زیردریایی های غیر اتمی نسبت به اتمی، سر و صدای کمتر و مخفی بودن آنها می باشد. این زیردریایی ها در چند رده(کلاس) طبقه بندی شده اند که متخصصان دریایی کشورمان در رده های مختلف، اقدام به طراحی و ساخت نمونه های متناسب با شرایط اقلیمی و تهدیدات پیشرو نموده اند.
نوع خاصی از زیردریایی های متعارف یا دیزلی با تناژ کمتر از 500 تن، زیردریایی میدجت نام دارد که به دلیل ابعاد کوچک، قابلیت حرکت در آب های کم عمق را بخوبی داشته و بسیار کم سر و صدا نیز هستند. ردیابی این زیردریایی ها از عمده ترین مشکلات ردیابی شناورهای زیرسطحی و مبارزه با آنها از عمده ترین معضلات آینده نبرد زیرسطحی است چرا که بسیاری از کشورها حتی برخی از کشورهای در حال توسعه نیز توانایی تولید این زیردریایی ها را بدست آورده اند که از جمله آنها ایران است.
با تعریف دقیق تر، امروزه زیردریایی میدجت به زیردریایی های کمتر از 150 تن گفته می شود. این وسائل معمولاً با خدمه ای کمتر از 10 نفر بکارگیری شده و دارای فضای داخلی محدودی هستند. این زیردریایی ها برای ردیابی و انهدام زیردریایی ها و کشتی های دشمن طراحی شده اند. آنها آرام، سریع، دارای تسلیحات مناسب و حسگرهای پیشرفته بوده و با شلیک موشک و اژدر از نیروهای دیگر پشتیبانی می کنند.
مرور تاریخ زیرسطحی ها نشان می دهد زیردریایی های میدجت، ارزان قیمت و ساخت آنها نیز آسان بوده، در ابتدا 2 یا 3 خدمه بیشتر نداشتند و  در جنگ جهانی دوم به طور گسترده از طرف آلمان و ژاپن مورد استفاده قرار گرفتند. ایتالیایی ها هم در دسامبر 1941 از زیردریایی های میدجت برای حمله به نبردناوهای انگلیسی استفاده کردند. آلمانی ها نیز اگرچه در سال های 1944-1945 صدها فروند از این نوع زیردریایی را برای مقابله با نیروهای متفقین در اروپا ساختند ولی موفقیت چندانی نداشتند.

 

ده ها فروند زیردریایی میدجت ژاپنی


ادامه مطلب
نوشته شده در شنبه بیست و ششم فروردین 1391 ساعت 4:22 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نظامی

آشنایی با تسليحات ضد بشري الكترومغناطيسي ارتش آمريكا + عکس

بسياري از پديده هاي طبيعي توسط سازمان هاي نظامي و امنيتي آمريكا مورد سوء استفاده قرار گرفته و به ابزاري عليه بشريت تبديل شده است. امواج كوتاه و همچنين امواج راديويي در آزمايشگاه هاي ارتش آمریکا به سلاحي تبديل شده است كه كارشناسان از آن به عنوان "آخرين اسلحه" بشر ياد مي كنند. این تجهیزات فصل جدیدی در عدم رعایت حقوق بشر و بی احترامی به انسانیت توسط سیاستمداران آمریکا باز کرده است.

به گزارش مشرق، بسياري از پديده هاي طبيعي توسط سازمان هاي نظامي و امنيتي آمريكا مورد سوء استفاده قرار گرفته و به ابزاري عليه بشريت تبديل شده است.

در اين ميان امواج نيز از اين سوء استفاده مصون نمانده و با دست كاري قابليت هاي موجود در آن به اسلحه‌اي ترسناك و گاهي مرگبار عليه انسان تبديل شده است. گاهي اين تسليحات را "سلاح هاي غير كشتاري" مي نامند. اين سلاح ها هم بر جسم و هم بر روان انسان تاثيرگذار هستند. نوعي از آن كه بر حالات رواني انسان تاثير مي گذارد در شكنجه ها، بازجويي ها، كنترل ذهن، تاثير بر توده اي از مردم معترض، ايجاد استرس و تنش رواني جمعي و... كاربرد دارد. انواع ديگر كه جسم انسان و يا اهداف غير زنده را هدف قرار مي دهد به ترتيب به سوزاندن، آزارهاي پوستي و تخريب و انفجار مي پردازد.

 


اين سلاح ها هم بر جسم و هم بر روان انسان تاثيرگذار هستند.


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 ساعت 5:24 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نظامی

جزئیاتی از عملکرد "Sepah station" و اقتدار ایران در تنگه هرمز

حتي قبل از تنگه هرمز فعاليت نیروهای سپاه آغاز مي شود. شنودها از ورای منطقه آغاز و رهگيري براي "مثبت کردن" (کسب اطلاعات از شناورهاي بيگانه) در اين منطقه انجام مي شود. در اين محدوده هرشناوري در هر زماني که وارد خليج فارس شود رصد و شناسايي شده و تحت کنترل ما قرار می گيرد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، تنگه هرمز یکی از مهمترین نقاط دریایی در جهان است که به خاطر اهمیت ویژه آن، سپاه پاسداران تمهیدات ویژه ای را برای حفاظت و تامین امنیت پایدار از آن در نظر گرفته است. یکی از فرماندهان نیروی دریایی سپاه، اخیرا به تشریح برخی اقدامات صورت گرفته در این تنگه استراتژیک و رویکرد مدبرانه و شجاعانه رزمندگان ایرانی در حفاظت از منافع کشورمان پرداخته است که خواندن آن خالی از لطف نخواهد بود.
 
وی با بیان اینکه يکي از مهم ترين اقدامات روزمره این نیرو، ره گيري هاي ناوگان هاي بيگانه حاضر در خليج فارس است، یاداور شده که همه نيروهاي راداري سپاه مسلط به زبان های خارجی هستند و کار ثبت عبور و مرور شناورهاي خارجي را برعهده دارند.ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 ساعت 5:5 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نظامی

گلوگاه انرژي جهان در مشت موشك هاي ايران‬

جمهوری اسلامی ایران چگونه تنگه هرمز را خواهد بست + تصاویر

موشک های کروز، بالستیک و هوا به سطح گوشه ای از سامانه های تهاجمی نیروهای مسلح ایران هستند که می توانند بسته ماندن تنگه هرمز را تا هر زمان که کشورمان نیاز بداند، تامین کنند. قایق های تندروی ایران نیز مکملی خواهند بود تا مهمترین شاهراه انرژی جهان، هیچگاه بدون اراده جمهوری اسلامی، روی آرامش را نبیند.
به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، برای کسانی که نقش دریا را در کنترل جهان به خوبی درک می کنند، اهمیت تنگه های راهبردی (استراتژیک) نیز شناخته شده است. یک دریانورد کارکشته انگلیسی سالها پیش از کشف نفت و در روزگاری که خورشید در سرزمین های بریتانیای کبیر غروب نمی کرد، گفته است کشوری که دریاهای جهان را کنترل کند، دنیا را و کشوری که تنگه های مهم را در اختیار داشته باشد کل آبهای دنیا را تحت سیطره خواهد داشت.

امروزه با تبدیل نفت به یکی از حیاتی ترین کالاهای مورد نیاز بشر مدرن و اقتصاد دنیا، مناطق نفت خیز جهان در کانون توجه قدرت های بزرگ هستند. مهمترین منبع تأمین انرژی جهان خاورمیانه و خلیج فارس است که تنها دروازه ورودی و خروجی آن تنگه بسیار بسیار مهم هرمز است.

در پی مطرح شدن امکان تحریم نفت ایران توسط کشورهای تحریم کننده ایران، مقامات کشورمان نیز مجدداً توانایی خود در مسدود کردن تنگه هرمز را گوشزد کردند لذا در این گزارش به بررسی توانمندی های کشورمان در اجرای این عملیات می پردازیم.


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 ساعت 4:20 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نظامی

نشریه اسرائیلی مدعی شد:

شش نکته نامه اوباما به مقام معظم رهبری

تهران باید با ورود به مذاکرات نشان دهد که به طور جدی و واقعی، آماده توافق بر سر برنامه هسته‌ایش است.

تابناک:    یک روز پس از اعلام این خبر که «رجب طیب اردوغان» در سفر اخیر خود به ایران، حامل نامه «باراک اوباما»، رئیس جمهور آمریکا به مقام معظم رهبری بوده است، مفاد این نامه امروز از سوی محافل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی فاش شد.

 پایگاه اینترنتی «دبکا فایل»، وابسته به محافل اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی، امروز با انتشار مطلبی مدعی شد، نامه اوباما مشتمل بر شش نکته مهم بوده است. 

به گزارش این پایگاه، هنوز پاسخی از سوی ایران به این نامه داده نشده است.

بر اساس این گزارش، نکات نامبرده عبارتند از:

1 ـ تهران باید با ورود به مذاکرات نشان دهد که به طور جدی و واقعی، آماده توافق بر سر برنامه هسته‌ایش است.

2 ـ وجود دیدگاه منفی [نسبت به مذاکره با آمریکا] در طرف ایرانی، موجب شده اوباما تلفیقی از گفت‌وگوی پشت پرده و مذاکره دیپلماتیک رسمی را درباره ایران به کار ببرد. اوباما از اردوغان خواسته به رهبر ایران اطلاع دهد که در صورت موافقت ایران، رؤسای جمهور روسیه و چین نیز با در پیش گرفتن این رویه موافق خواهند بود.

3 ـ هر گونه مصالحه‌، نیازمند این است که ایران توقف ـ و نه از میان بردن ـ همه جنبه‌های برنامه هسته‌ای خود را تا زمان رسیدن به یک توافق بپذیرد. نباید هیچ پروژه جدیدی آغاز شده و گسترش فعالیت‌ها باید متوقف شود؛ برای نمونه، سانتریفیوژهای فعال در «فردو» نباید توسعه پیدا کنند، تحقیق درباره سلاح هسته‌ای و ساخت مدل‌ها نباید انجام گیرد و ارتقای اورانیوم با غنای 5/3 درصد به غنای 20 درصد باید متوقف شود.

4 ـ اوباما از اردوغان خواسته یک پیام خصوصی را به رهبر ایران انتقال دهد: اینکه وی به شدت تحت تأثیر سخنان رهبر ایران درباره عدم استفاده ایران از سلاح هسته‌ای قرار گرفته است. 

همچنین درباره بخش دیگری از سخنان ایشان که در حرم امام رضا (ع) ایراد شده بود و طی آن رهبر انقلاب بر این نکته تأکید کرده بودند که اگر آمریکایی‌ها گمان می‌کنند، می‌توانند با تهدیدات ملت ایران را نابود کنند، اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اند، اوباما پاسخ داده که نه وی و نه آمریکا، به هیچ وجه چنین قصدی ندارند.

5 ـ تهران باید لحن ضدآمریکایی موجود در سخنرانی‌ها و نشریات را تغییر داده و از خطاب کردن آمریکا با عنوان دشمن و شیطان بزرگ خودداری کند. در این رابطه، اوباما خواسته لحن سیاستمداران و رسانه‌های ایران درباره آمریکا به یک لحن مثبت تغییر پیدا کند.

6 ـ از اردوغان خواسته شده تا استراتژی رئیس‌جمهور آمریکا را در راستای برقراری ارتباطی نزدیک میان تغییر در سیاست خارجی آمریکا در مورد ایران و برنامه هسته‌ایش از یک طرف و بحران سوریه از سوی دیگر برای طرف ایرانی توضیح دهد. این امر می‌تواند در رهیافت اوباما برای جلوگیری از مداخله نظامی در سوریه به وی کمک کند. اوباما بر این باور است که ائتلافی متشکل از واشنگتن، مسکو، پکن، تهران و سازمان ملل برای حل بحران سوریه، می‌تواند به همان نسبت در حل مناقشات بر سر برنامه هسته‌ای ایران نیز موفق باشد.


نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم فروردین 1391 ساعت 23:27 توسط patron | 2 نظر
طبقه بندی: سیاسی

http://s2.picofile.com/file/7355457090/5.jpg

 

بعد از این بگذار قلب بیقراری بشکند
گل نمی روید.چه غم گر شاخساری بشکند

باید این آیینه را برق نگاهی می شکست
پیش از آن ساعت که از بار غباری بشکند


گر بخواهم گل بروید بعد از این از سینه ام
صبر باید کرد تا سنگ مزاری بشکند

شانه هایم تاب زلفت را ندارد پس مخواه
تخته سنگی زیر پای آبشاری بشکند

کاروان غنچه های سرخ روزی می رسد

قیمت لبهای سرخت روزگاری بشکند

 

. فاضل نظری .


نوشته شده در چهارشنبه بیست و سوم فروردین 1391 ساعت 18:41 توسط patron | بدون نظر
طبقه بندی: نجوا

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin

Powered by WebGozar